1.Циліндр і конус мають спільну основу і спільну висоту. Знайдіть об'єм конуса, якзо об'єм циліндра

дорівнює 120. 2.Через середину конуса паралельно площині його основи проведено переріз який є оснновою меншого конуса з тією самою вершино. Знайдіть об'єм меншого конуса, якщо об'єм заданого конуса дорівнює 96

Ответы на вопрос

Отвечает Мухитова Акерке.

1.

Формула об'єму циліндра:

    V_{cylinder} = \pi r^2 h

Формула об'єму конуса:

    V_{cone} = \frac{\pi r^2 h}{3}

Так як висота і радіус основи у них рівні, можемо зробити висновок, що об'єм конуса у 3 разу менший за об'єм циліндра.

    V_{cone} = \frac{1}{3} V_{cylinder}\\\\V_{cone} =\frac{1}{3} \cdot 120 = 40

Відповідь: Об'єм конуса рівний 40 кубічним одиницям.

2.

Так як переріз паралельний основі, ми отримали 2 подібні конуси (дві пропорційні твірні і кут між ними). Так як твірні більшого конуса діляться навпіл, тоді коефіцієнт подібності між меншим і більшим конусами рівний k= 1/2.

Відношення об'ємів двох подібних тіл дорівнює кубу коефіцієнта подібності.

    \frac{V_m}{V_b}= k^3\\\\\frac{V_m}{V_b}= \left(\frac{1}{2}\right )^3\\\frac{V_m}{V_b}= \frac{1}{8} \:\: \Rightarrow \:\: V_m= \frac{V_b}{8} \\\\V_m= \frac{96}{8} = 12

Відповідь: Об'єм меншого конуса рівний 12 кубічним одиницям.