Сума трьох перших членів геометричної прогресії дорівнює 516, а перший член дорівнює 12. Знайдіть

знаменник прогресії.

Ответы на вопрос

Отвечает Ваганова Даша.

Ответ:

-7 или 6

Пошаговое объяснение:

S₃=b₁·(1-q³)/(1-q)

516=12·(1-q³)/(1-q)     |12

43(1-q)=(1-q)(1+q+q²)

q²+q+1-43=0

q²+q-42=0

q₁+q₂=-1; -7+6=-1

q₁q₂=-42; -7·6=-42

q₁=-7

q₂=6