Автобус і вантажна машина, швидкість якої на 19 км/год більша від швидкості автобуса, виїхали

одночасно назустріч одне одному із двох міст, відстань між якими складає 282 км. Знайди швидкості автобуса й вантажної машини, якщо відомо, що вони зустрілися через 2 год після виїзду

Ответы на вопрос

Отвечает Попков Артём.

А -------------------------------- 282 км -------------------------------- В

-----> х км/ч                       t = 2 ч              (х + 19) км/ч <-----

1 способ.

Пусть х км/ч - скорость автобуса, тогда (х + 19) км/ч - скорость грузовой машины. Уравнение:

(х + х + 19) · 2 = 282

2х + 19 = 282 : 2

2х + 19 = 141

2х = 141 - 19

2х = 122

х = 122 : 2

х = 61 (км/ч) - скорость автобуса

61 + 19 = 80 (км/ч) - скорость грузовой машины

2 способ.

1) 282 : 2 = 141 (км/ч) - скорость сближения;

2) 141 - 19 = 122 (км/ч) - поровну у автобуса и грузовика;

3) 122 : 2 = 61 (км/ч) - скорость автобуса;

4) 61 + 19 = 80 (км/ч) - скорость грузовика.

Вiдповiдь: 61 км/год i 80 км/год.