за 3 години човен пройшов за течієї річки таку саму відстань,як за 4 години проти течиї.Знайти

власну швидкісьть човна якщо швидкісьть течії річки 2.5 кілометрів за годину

Ответы на вопрос

Отвечает Жовнерчук Макс.

Пусть х км/ч - собственная скорость лодки, тогда (х + 2,5) км/ч - скорость лодки по течению реки, (х - 2,5) км/ч - скорость лодки против течения реки. Уравнение:

(х - 2,5) · 4 = (х + 2,5) · 3

4х - 10 = 3х + 7,5

4х - 3х = 7,5 + 10

х = 17,5

Вiдповiдь: 17,5 км/год.

(17,5 - 2,5) · 4 = (17,5 + 2,5) · 3 = 60 км - равное расстояние