з двох населених пунктів відстань між якими 78 км,одночасно на щустріч один одному виїхали два

автомобілі ,які зустрілися через 2\3 години.швидкість першого автомобіля становила 80% від швидкості іншого.обчислити швидкість кожного автомобіля

Ответы на вопрос

Отвечает Тажиева Аружан.

Пусть х км/ч - скорость одного автомобиля, тогда 0,8х км/ч - скорость другого. Уравнение:

(х + 0,8х) · 2/3 = 78

1,8х = 78 : 2/3

1,8х = 78 · 3/2

1,8х = 39 · 3

1,8х = 117

х = 117 : 1,8

х = 65 (км/ч) - скорость одного автомобиля

0,8х = 0,8 · 65 = 52 (км/ч) - скорость другого автомобиля

Вiдповiдь: 65 км/ч i 52 км/ч.