учні зібрали а кг шипшини , а глоду-на 10 кг більше, усі ягоди учні здали в аптеку, де їх

розфасували по 2 кг у пакети. Скільки вийшло пакетів? Розв'яжи задачу двома способами та обчисли, якщо а=2о кг.

Ответы на вопрос

Отвечает Колчанов Владислав.

Ответ:

Розв’язання:

1 спосіб.

а + 10 (кг) - зібрали глоду.

а + а + 10 = 2а + 10 (кг) - зібрали ягід разом.

(2а + 10) : 2 = а + 5 (п.) - вийшло пакетів.

Якщо а = 20, тоді 20 + 5 = 25 пакетів.

2 спосіб.

а : 2 (п.) - вийшло пакетів з шипшиною.

(а + 10) : 2 (п.) - вийшло пакетів з глодом.

а : 2 + (а +10) : 2 (п.) - вийшло пакетів.

Якщо а = 20 кг, тоді

20 : 2 + (20 + 10) : 2 = 10 + 15 = 25 пакетів.

Відповідь: 25 пакетів.