Від пристані за течією річки відійшов пліт. Через 9 год від цієї пристані в тому самому напрямку

відійшов катер, який наздогнав пліт на відстані 20 км від пристані. Знайдіть швидкість течії, якщо власна швидкість катера становить 18 км/год. *

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Алина.

Ответ:

2 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость течения, км/ч.

20/x -20/(18+x)=9

20(18+x)-20x=9x(18+x)

360+20x-20x=162x+9x²

9x²+162x-360=0       |9

x²+18x-40=0

x₁+x₂=-18; -20+2=-18

x₁·x₂=-40; -20·2=-40

x₁=-20 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=2 км/ч - скорость течения.