Сума двох чисел дорівнює 90.Відомо що половина першого числа дорівнює третині другого.Знайдіть ці

числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Сапожникова Анастасия.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай перше число х ,тоді друге у

Сума цих чисел 90

Тобто х+у=90

Половина першого числа 1/2 дорівнює 1/3 другого.

Тобто 1/2х=1/3у

Складаємо систему

{х+у=90

0,5х=1/3у

{х=90-у

0,5х=1/3у

Метод підстановки

0,5(90-у)=1/3у

4,5-0,5у=1/3у множимо весь вираз на 3

13,5-1,5у=у

-1,5у-у=-13,5

2,5у=13,5

у=135/25

у=8цілих 10/25

у=8,4

Підставляємо в одно із рівнянь значення у

х=90-у

х=90-8,4

х=81,6

Відповідь (81,6;8,4)