2 варіант Моторний човен пройшов 3 км за течією річки 11 км проти течії, витративши на весьшлях 1

год. Знайти швидкість човна у стоячій воді, якщо швидкість течії річки дорівнює1 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Митасов Васёк.

Ответ:

(7+√58) км/ч ≈14,6 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость моторной лодки, км/ч.

3/(x+1) +11/(x-1)=1

3(x-1)+11(x+1)=(x-1)(x+1)

3x-3+11x+11=x²-1

x²-1-14x-8=0

x²-14x-9=0; D=196+36=232

x₁=(14-2√58)/2=7-√58≈7-7,6≈-0,6 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(14+2√58)/2=(7+√58) км/ч ≈7+7,6≈14,6 км/ч