‼️50 балов‼️З міста А в місто В, відстань між якими становить 2400 км, вилетів літак. Через 30

хв. з міста В до міста А вилетів другий літак, швидкість якого на 200 км год більша за швидкість першого літака. Знайти швидкість кожного літака, якщо вони зустрілися на середині шляху.

Ответы на вопрос

Отвечает Плетнёва Аля.

2400 : 2 = 1200 км - середина пути

30 мин = 0,5 ч

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Пусть х км/ч - скорость одного самолёта, тогда (х + 200) км/ч - скорость другого самолёта. Уравнение:

1200/х - 1200/(х+200) = 0,5

1200 · (х + 200) - 1200 · х = 0,5 · х · (х + 200)

1200х + 240000 - 1200х = 0,5х² + 100х

0,5х² + 100х - 240000 = 0

D = b² - 4ac = 100² - 4 · 0,5 · (-240000) = 10000 + 480000 = 490000

√D = √490000 = 700

х₁ = (-100-700)/(2·0,5) = (-800)/1 = -800 (не подходит, т.к.< 0)

х₂ = (-100+700)/(2·0,5) = (600)/1 = 600 (км/ч) - скорость одного самолёта

600 + 200 = 800 (км/ч) - скорость другого самолёта

Вiдповiдь: 600 км/год i 800 км/год.