за одну годину руху за течією і дві години проти течії човен проходить 34 км, а за дві години руху

за течією і одну годину проти течії він долає 38 км. Знайдіть швидкість течії

Ответы на вопрос

Отвечает Корнев Алексей.

Ответ:

2 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость лодки, км/ч.

y - скорость течения, км/ч.

Система уравнений:

1(x+y)+2(x-y)=34; x+y+2x-2y=34; 3x-y=34; y=3x-34

2(x+y)+1(x-y)=38; 2x+2y+x-y=38; 3x+y=38; y=38-3x

3x-34=38-3x

3x+3x=38+34

x=72/6=12 км/ч - скорость лодки.

y=3·12-34=36-34=2 км/ч - скорость течения.