пароплав за дві години за течією ріки і за 3 години проти течії проходить 85 км відомо що за 3

години за течією річки проходить на 30 км більше ніж за дві години проти течії знайдіть швидкість пароплава за течією і проти течії​

Ответы на вопрос

Отвечает Василова Чулпан.

Пусть х км/ч - скорость парохода по течению реки; у км/ч - скорость парохода против течения реки. Составим систему уравнений по условию задачи:

{2х + 3у = 85

{3х - 2у = 30

- - - - - - - - - -

Сложим оба уравнения:

5х + у = 115 ⇒ у = 115 - 5х

Подставим значение у в любое уравнение системы

2х + 3 · (115 - 5х) = 85       или       3х - 2 · (115 - 5х) = 30

2х + 345 - 15х = 85                        3х - 230 + 10х = 30

2х - 15х = 85 - 345                         3х + 10х = 30 + 230

-13х = -260                                      13х = 260

х = -260 : (-13)                                 х = 260 : 13

х = 20                                              х = 20

у = 115 - 5х = 115 - 5 · 20 = 115 - 100 = 15

Відповідь: 20 км/год - швидкість за течією; 15 км/год - швидкість проти течії.