Моторний човен проходить за 10 год проти течії річки таку відстань, яку він може пройти за 6 год за

течією. Знайдіть швидкість моторного човна, якщо швидкість течії 3 км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Філюк Танюшка.

Нехай власна швидкість моторного чорна — х (км/год),

тоді швидкість проти течії — x−3 (км/год),

а швидкість за течією — x+3 (км/год).

Човен за 10 годин проти течії і за 6 годин за течією долає однакову відстань. Складемо математичну модель і розв'яжемо її:

    10(x-3)=6(x+3)\\10x-30=6x+18\\10x-6x=18+30\\4x=48\\x=12

Відповідь: Швидкість моторного човна 12 км/год.