відстань між містами автомобіль долає за 3 год. Якби його швидкість була на 15 км/год більша, то на

цей шлях автомобіля потрібно було б 2,4 год. Визнач швидкість автомобіля й відстань між містами.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дудникова Анастасия.

Ответ:

Позначимо швидкість автомобіля як x км/год. Тоді відстань між містами можна записати як 3x км. За умовою, якщо швидкість автомобіля збільшиться на 15 км/год, то він долає ту саму відстань за 2,4 год. Отже, маємо рівняння:

2,4(x + 15) = 3x

2,4x + 36 = 3x

36 = 0,6x

x = 60 км/год

Тепер знаходимо відстань між містами:

3x = 3 * 60 = 180 км

Отже, швидкість автомобіля становить 60 км/год, а відстань між містами - 180 км.