Дене шынықтыру сабағында бір топ оқушылардың белгілі бір қашықтықты жүгірген уақыт кестесі:

(секунд есебімен) Дәулет 18,2; Әлішер 15,5; Дариға 16,2; Меруерт 22,4; Маржан 16,2. Уақыттардың арифметикалық ортасын, өзгеріс ауқымын, модасын және медианасын табыңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Чура Ігор.

Ответ:

ср.арифм 17,7

мода 16,2

медиан 16,2  

размах 6,9

Пошаговое объяснение:

Среднеарифметическое = (18,2+15,5+16,2+22,4+16,2)/5=88,5/6=17,7

Ставим все числа по порядку, среднее число будет медиан

15,5; 16,2; 16,2; 18,2; 22,4

Чаще всего повторяется число 16,2- это мода

Размах макс 22,4 - мин 15,5 = 6,9