Доброго дня! Я вельми вдячний за те, що ви підтримуєте активність на сервісі Znanija і робите все

можливе щоб зробити його кращим! Сьогодні я зіткнувся з такою задачею: "Кожен із 40 учасників семінару має бути забезпечений двома однаковими пляшками води. Укажіть найменшу кількість упаковок, кожна з яких містить 12 пляшок води, яких вистачить для всіх учасників семінару". Я ділю 80 на 12 і отримую 6.6, і вказую відповідь 6 упаковок, але відповідь не правильна! Чому??? Варіанти відповідей: A) 8; Б) 7; B) 6; Г) 3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Киевский Камран.

Відповідь:

Б) 7.

Покрокове роз'яснення:

Це завдання перевіряє компетентність учня "Розв'язувати текстові задачі арифметичним способом", згідно із програмою ЗНО від 26.06.2018р.  

1) Вся справа в тому, шановний Pawabiker, що при діленні 80 упаковок, яких дійсно потребують рівно 40 учасників, на 12, ви отримуєте 6 з трішки більше половиною упаковок, про що не йдеться мова в завданні. Завдання потребує  

кількість упаковок, які є цілими, не поділені на частини, що і потребують варіанти відповідей, вами вказані.  

2) Тому, коли є шість упаковок з водою - це означає, що в шести упаковках знаходяться 6 * 12 = 72 пляшки з водою. А якби навіть і був поділ на частини, тобто ми могли б ділити упаковки, то переконайтеся: 12 * 6,6 = 79,2 упаковки,  

тобто комусь би точно не вистачило якихось 100-200 мл.

3) А ось коли є 7 упаковок, то 7 * 12 = 84 є пляшок з водою щоб забезпечити рівно 40 учасників, яким надається 2 пляшки. Ба більше - 4 ще й будуть лишніми. Це і є відповіддю як найменша кількість упаковок, які потребуються для забезпечення 80 чоловік.