Менша сторона ривнобичнои трапеции = 8 см. Точка перетину диагоналей трапеции видаленна вид основ

на 2 см и 3 см. Знайдить площу трапеции

Ответы на вопрос

Отвечает Рим Лера.

Ответ:

50см²

Пошаговое объяснение:

S-?

дано трапеція АВСD - рівнобічна

а=8см - менша сторона рівнобічної трапеції

b-більша основа рівнобічної трапеції

О- точна перетину діагоналей

ХО=2см -відстань від меншої основи до точки перетину діагоналей

ОY=3см -відстань від більшої основи до точки перетину діагоналей

h-висота трапеції, яка дорівнює сумі ХО та OY

h=3+2=5см

за пропорцією трапеції можемо записати

ОХ/ОY=a/b → b=OY*a/OX=3*8/2=12см

знайдемо площу

S=(a+b)/2 *h=(8+12)/2 *5=20*5/2=50см²