Човен проплив 18 км проти течії річки, витративши вдвічі менше часу,ніж на подолання 48 км за

течією. Власна швидкість човна є сталою. Визначте власну швидкість човна (у км/год), якщо швидкість течії дорівнює 2,5 км.

Ответы на вопрос

Отвечает Тойбахтина Диана.

Ответ:

17.5 км/год

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість човна у км/год, (y>0), тоді швидкість човна за течією у+2.5 км/год, проти течії у-2.5 км/год, (y-2.5>0; y>2.5). 18 км проти течії річки човен проплив за \frac{18}{y-2.5} год, 48 км за течіє човен проплив за \frac{48}{y+2.5} год. За умовою задачі складаємо рівняння;

\frac{48}{y+2.5}=2*\frac{18}{y-2.5}

\frac{2*2*4*3}{y+2.5}=\frac{2*2*3*3}{y-2.5}

\frac{4}{y+2.5}=\frac{3}{y-2.5}

4(y-2.5)=3(y+2.5)

4y-10=3y+7.5; 4y-3y=7.5+10; y=17.5

перевірка:

17.5-2.5=15>0

48:(17.5+2.5)=2.4;  18:(17.5-2.5)=1.2 ; 2.4=1.2*2