57. Автокөлік бір қаладан екінші қалаға шықты. Бірінші сағатта ол 68 км немесе барлық жолдың

40%-ын, екінші сағатта 72 кмжол жүрді. Автокөлік енді қанша километр жүруі керек?​

Ответы на вопрос

Отвечает Александрова Елизавета.

Ответ:

30км

Пошаговое объяснение:

Автомобиль выехал из одного города в другой. За час проехал 68км это 40% всего пути. На второй час 72км. Сколько км осталось еще проехать автомобилю.

Барлық жолды Х деп алайық бұл 100%.

Пропорция бойынша барлық жол қашықтығы

Х - 100%

68км - 40%

Х=68×100%/40%=170км

Екінші сағатта 72км жүрсе, онда екі сағатта

68+72=140км жүрген.

Автомобиль енді S=170-140=30км жүру керек