Катер проходить відстань від Києва до Херсона за 5 діб, від Херсона до Києва – за 7 діб. Скільки

діб плистиме пліт від Києва до Херсона?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Дима.

Ответ:

Нехай а км – відстань від Києва до Херсона, х км/добу – власна швидкість теплохода,  у км/добу – швидкість течії річки.

 \left \{ {{\frac{a}{x+y}=5} \atop {\frac{a}{x-y}=7}} \right.

Тоді,

\left \{ {a=5x+5y} \atop {a=7x+7y}} \right.

5x+5y=7x+7y

x=6y

\frac{a}{6y-y} =7

\frac{a}{5y} =7

домножимо ліву і праву частину рівняння на 5

\frac{5a}{5y} =35

\frac{a}{y} =35

Отже, час, за який пліт допливе від Києва до Херсона, рівний =35діб

Пошаговое объяснение: