Периметр прямокутного трикутника дорівнює 30см, а гіпотенуза 13см. Знайдіть площу прямокутного

трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Давиденко Ваня.

Ответ:

30 см²

Пошаговое объяснение:

30-13=17 см - це сума катетів

Нехай катет а=х см, тоді катет в=17-х см. За теоремою Піфагора

х²+(17-х)²=13²

х²+289-34х+х²-169=0

2х²-34х+120=0

х²-17х+60=0

За теоремою Вієта х=12  х=5

S=1/2 * 12 * 5 = 30 cм²