Геометрія 8 клас Контрольна робота No 5Тригонометричні функції гострого кута обчислення

прямокутного трикутника5Варіант 11. (1 б.) ctga tga - sin' a2. (2 б.) Знайдіть значення виразу (cos 45° + sin 30 ctg 60P3. (16) Знайдіть катет ВС прямокутного трикутника АВС, як його rivreya Ав15 см, ал ан 60°.4. (2 б.) Знайдіть синус та тангенс а, якщо його косинус дорівнює5. (3 б.) У рівнобедреному прямокутному трикутнику гіпотенуза дорівнює 6 см.Знайдіть гострі кути і периметр цього трикутника.6. (3 б.) Продовження бічних сторін трапеції ABCD (BCII АD) перетинаються підпрямим кутом. Знайдіть AB, якщо 2 BAD =30°, ВС = 10 см, AD = 16 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Влад.

Ответ:

По теореме Пифагора найдем катет:

АС=√13^2-12^=√169-144=√25=5;

tg - это отношение противолежащего катета к прилежащему, значит

tgA=CB/AC

tgA=12/5=2,4

ctg - это отношение прилежащего катета к противолежащему, значит

ctgA=AC/BC

ctgA=5/12=0,4

sin - это отношение противолежащего катета к гипотенузе, значит

sinA=CB/AB

sinA=12/13=0,92

cos - это отношение прилежащего катета к гипотенузе, значит

cosA=AC/AB

cosA=5/13=0,38

Теперь тоже самое только с углом В

sinB=5/13=0,38

cosB=12/13=0,92

thB=5/12=0,4

ctgB=12/5=2,4

Пошаговое объяснение: