Периметр основи правильної чотирикутної піраміди 72 см.Знайти висоту, якщо апофема дорівнює 15 см.​


Ответы на вопрос

Отвечает Бексейітов Мадияр.

Дано:

ABCDS — правильна чотирикутна піраміда;

P (ABCD) = 72 см;

SK = 15 см;

Знайти:

SO

                                              Розв'язання:

Периметр фігури — це сума її сторін.

Так як піраміда є правильною чотирикутною, то її основа — це квадрат, а у квадрата всі стороні рівні.

Звідси, AB = BC = CD = AD = P : 4 = 72 : 4 = 18 (см).

Розглянемо △ SOK.  ∠SOK = 90°, бо висота піраміди є перпендикуляром до площини основи, а значить і до всіх прямих, що належать цій площині.

Тож △ SOK прямокутний.

Апофема SK — це висота бічної грані піраміди (SDC), тобто SK ⊥ DC.

За теоремою про три перпендикуляри, її проекція на основу OK ⊥ DC.

Тоді OK — це перпендикуляр, опущений з центра квадрата на його сторону, і він дорівнює половині сторони квадрата.

Отже, OK = \frac{1}{2}AD=\frac{1}{2}\cdot 18 = 9 (см).

За теоремою Піфагора, квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів:

SK^2 = SO^2 + OK^2

Звідси знайдемо висоту піраміди:

SO = \sqrt{SK^2 - OK^2}

SO = \sqrt{15^2 - 9^2}

SO = \sqrt{225 - 81}

SO = \sqrt{144}

SO = 12 (см).

Відповідь: висота піраміди дорівнює 12 см.