Помогите пж самолёт пролетел за 2 часа 2040 км , а за 1 час 8/9 от 2 часа сколько он пролетел за

1 час ?

Ответы на вопрос

Отвечает Куаныш Ислам.

За 2 часа самолет пролетел 1 + 8/9, то есть 17/9 от расстояния,

которое он пролетел за 2-й час.

Тогда: 17/9 * х = 2040

х = 2040 * 9/17

х = 1080 (км) - пролетел самолет за 2-й час

2040-1080=960 (км) - пролетел самолет за 1-й час

Проверка: 540 * 8/9 = 480 (км