Знайдіть похідну d^2y/dx^2 функції , заданої параметрично:x = ctg^2 e^t , y=1/sin e^t


Ответы на вопрос

Отвечает Лоренцсон Вика.

Ответ:

x =  {ctg}^{2} ( {e}^{t} ) \\ y =  \frac{1}{ \sin( {e}^{t} ) }

y'x =  \frac{y't}{x't} \\ y''x =  \frac{(y'x)'t}{x't}

y't =  -  { \sin }^{ - 2} ( {e}^{t} ) \times  \cos( {e}^{t} )  \times  {e}^{t}  =  \frac{ {e}^{t}  \cos( {e}^{t} ) }{ { \sin}^{2}(  {e}^{t})  }

x't = 2ctg( {e}^{t} ) \times ( -  \frac{1}{ { \sin}^{2} {e}^{t}  } ) \times  {e}^{t}

y'x =  \frac{ {e}^{t}  \cos( {e}^{t} ) }{ { \sin }^{2}( {e}^{t} ) }  \times ( -  \frac{ { \sin}^{2}( {e}^{t} ) }{2ctg( {e}^{t}) {e}^{t}  } ) =  \\  =  -  \cos( {e}^{t} )  \times  \frac{1}{2}  \frac{ \sin( {e}^{t} ) }{ \cos( {e}^{t} ) }  =  \\  =  -  \frac{1}{2}  \sin( {e}^{t} )

(y'x)'t =  -  \frac{1}{2}  \cos( {e}^{t} )   \times {e}^{t}

y''x =  -  \frac{1}{2}  \cos( {e}^{t} )  {e}^{t}  \times ( -  \frac{ { \sin }^{2} ({e}^{t} ) }{2ctg( {e}^{t} ){e}^{t}  } ) =  \\  =  \frac{1}{4}  \cos( {e}^{t} )  \times  { \sin }^{2}(  {e}^{t} )  \times \frac{ \sin( {e}^{t} ) }{ \cos( {e}^{t} ) }  =  \\  =  \frac{1}{4}  { \sin }^{3}  ( {e}^{t} )