В прямому трикутнику АВС (кут С=90°) Ас=13 см кут В=30°.Знайдіть сторону АВ​


Ответы на вопрос

Отвечает Omar Adema.

Ответ:

АВ = 26 см

Пошаговое объяснение:

Дано :

ΔABC -прямокутний

∠С = 90°

∠В = 30°

АС = 13 см

Знайти :

АВ = ? см

Розв"язок :

Побудуємо прямокутний трикутник АВС ( див. вкладення ) .

На малюнку бачимо , що проти  кута ∠В =30° лежить катет АС .

За властивістю прямокутного трикутника : катет , що лежить проти кута 30° дорівнює половині гіпотенузи.

Отже \displaystyle AC = \frac{1}{2}AB , звідси

\displaystyle AB = 2AC

за умовою АС = 13 см

АВ = 2 * 13 = 26 см

Відповідь : АВ = 26 см