У першій вазі було в 4 рази більше ромашок, ніж у другій. Коли з першої вази взяли 14 ромашок, а

з другої - 2, то в другій вазі стало на 15 ромашок менше, ніж у першій. Скільки ромашок було в обох вазах спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Agmanova Damira.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай в другій вазі було х ромашок, тоді в першій вазі було 4·х ромашок. Після того як з першої вази  взяли 14 ромашок, то в ній залишилося (4·х - 14) ромашок. А коли з другої вази взяли 2 ромашки, то в ній стало (х - 2) ромашки. В результаті в другій вазі стало менше на ((4·х - 14) - (х-2)) ромашок, що становить 15 ромашок за умовою задачі. Скаладемо і розв'яжемо рівняння:

(4·х - 14) - (х-2)=15

4·х - 14-х+2=15

4·х - х=15+14-2

3·х=27

х=27:3

х=9 (ромашок)-було в другій вазі;

Якщо х=9, то 4·х=4·9=36 (ромашок) - було в першій вазі.

Відповідь: 36 і 9 ромашок.

відповідь 45 кг і 15 кг