СРОЧНО! На полиці було у 3 раза більше книг, ніж на другій. Коли з першої полиці переставил на

другу 5 книг, то на першій полиці залишилося на 2 книги більше ніж на другій. Скільки книг було на першій полиці спочатку

Ответы на вопрос

Отвечает Алиночка Алина.

                             Было               Стало

1-я полка                3х                   3х - 5

2-я полка                х                     х + 5

Уравнение:

3х - 5 = х + 5 + 2

3х - х = 7 + 5

2х = 12

х = 12 : 2

х = 6 (книг) - было на второй полке

3х = 3 · 6 = 18 (книг) - было на первой полке

Ответ: 18 книг.