На першій полиці було удвічі більше книг, ніж на другій. Після того, як з першої полиці зняли 8

книг, а на другу поклали 5, на другій полиці стало на 17 книг менше, ніж на першій. Скільки книг було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Морар Альбина.

Відповідь: спочатку на першій полиці було 20 книг, а на другій - 10.

Покрокове пояснення:

Нехай, на другій полиці було х книг. Тоді на першій було 2х книг. До умови задачі складаю рівняння:

2х-8=17-х+5

2х+х=17+5+8

3х=30

х=30:3

х=10(книг) - було на другій полиці спочатку.

2*10=20(книг)-було на першій полиці спочатку.