Моторний човен проходить проти течит таку ж відстань, яку він може пройти за 6 год за течією

Знайдіть власну швидкість моторного човна, якщо швидкість течії річки 3 км/год.Помогите пожалуйста. С обеспечением,и правильно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Коцюба Юля.

Ответ:

Нехай власна швидкість моторного чорна — х (км/год),

тоді швидкість проти течії — x−3 (км/год),

а швидкість за течією — x+3 (км/год).

Човен за 10 годин проти течії і за 6 годин за течією долає однакову відстань. Складемо математичну модель і розв'яжемо її:

    \begin{gathered}10(x-3)=6(x+3)\\10x-30=6x+18\\10x-6x=18+30\\4x=48\\x=12\end{gathered}10(x−3)=6(x+3)10x−30=6x+1810x−6x=18+304x=48x=12

Відповідь: Швидкість моторного човна 12 км/год.