катер видпливши вид пр стари йшов 4 години пройти течии рики а повертавшись 3 години по течии рики

скорость рики доривнюе 2 км час, яка власна скорость катера. Даю 20 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Кумисбекова Диана.

Якщо катер іде за течією річки, то швидкість течії додається до швидкості катера, а якщо проти течії — віднімається. Позначимо швидкість катера літерою v. Оскільки він пройшов дві рівні відстані (за течією і проти), можемо скласти рівняння:

4(v-2)=3(v+2)\\4v-8=3v+6\\4v-3v=6+8\\v=14

Відповідь: 14 км/ч.