175 санынын 20 пайызы​


Ответы на вопрос

Отвечает Адельбеков Фархад.

175 санының 20 пайызын табу үшін санның бір бөлігін табу ережелерін есте сақтау қажет:

Санның бөлшек бөлігін табу үшін сіз бұл санды бөлгішке бөліп, нәтижені бөлгішке көбейтуге болады.

Санның пайызбен көрсетілген бөлігін табу үшін алдымен 1% = \frac{1}{100} формуласы арқылы осы пайызды бөлшекке айналдыруға болады, содан кейін алынған бөлшекті санның бөліндісіне бөліп, нәтижені бөлгішке көбейтіңіз.

Осы ережелерді еске түсіргенде, біз бұл тапсырманы еркін шеше аламыз.

20% - бұл \frac{20}{100}. Алдымен \frac{1}{100} сандарды тауып, содан кейін нәтижені 20 есеге арттырайық:

175 ÷ 100 × 20 = 35

Жауап: 175-тен 35 - 20%.