Godark goccianваказНачарці прамавугольнік, перыметр якога роўны перыметру трох-вугольніка з

даўжынямі старон 5 см, 4 см, 7 см. Колькі такіх пра-мавугольнікаў можна начарціць?​

Ответы на вопрос

Отвечает Саматова Айым.

1) 5+4+7=16 (см) - периметр треугольника.

2) 16:2=8 (см) - сумма длины и ширины.

Можно начертить прямоугольники со сторонами 5 см и 3 см, 7 см и 1 см, 2 см и 6 см (если 4 см и 4 см, то будет квадрат).