Рашыце задачы, склаўшы лікавы выраз. 14. Вучні паехалі на экскурсію на чатырох аўто- бусах па 45

чалавек у кожным і на трох легкавых машынах. Колькі было вучняў у кож- най легкавой машыне, калі ўсяго на экскурсію паехалі 192 вучні? 15. За 16 кг бульбы, купленай на рынку, запла- цілі 12 р. Колькі заплацілі за 10 кг морквы, цана якой на 1 р. большая?​

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Дима.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

4*45=180 на автобусах

192-180=12 на авто

12/4=3 машины

по 4 учни

12/16=0,75р. кг бульби

0,75+1=1,75р кг морквы

1,75*10=17,5 р. 10 кг морквы