з пункту А за течією річки відправився моторний човен. на відстані 60 км від пункту А човен

зупинився, а через 2 години повернувся назад і приплив в пункт А через 6,5 год після відплиття з А. знайдіть власну швидкість човна якщо швидкість течії річки 3 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Қуанышева Дариға.

Ответ:

x=27 км/год власна швидкість човна

Пошаговое объяснение:

х-власна швидкість

60/(х+3) - час , який човен плив за течією

60/(х-3) -  час , який човен плив проти течії

Всього він плив 6, 5-2 = 4,5 години

60/(х+3) +60/(х-3)=4,5     :3

20/(х+3) +20/(х-3)=1,5

20(х-3)+20(х+3)-1, 5(х-3)(х+3)

\frac{20(x-3)+20(x+3)-1, 5(x-3)(x+3)}{(x-3)(x+3)} =0

20(x-3)+20(x+3)-1, 5(x-3)(x+3)=0

20x-60+20x+60-1,5x²+13,5=0

1,5x²-40x-13,5=0

D=40²+4*13,5*1,5

D=1681

√D=41

x=(40+41)/3

x=27 км/год