Купили 14 лістівок по 16 к. і по 23 к. заплативши всього 2 грн. 66 к. Скільки купили листівок

кожного виду.

Ответы на вопрос

Отвечает Яценко Гордей.

Відповідь:8;6

Покрокове пояснення:

Нехай купили х листівок по 16к. і у листівок по 23к. За умовою:

х+у=14

16коп.=0,16грн., 23коп.=0,23грн.

За перші листівки заплатили: 0,16х грн., а за другі 0,23у грн. За умовою:

0,16х+0,23y=2,66.

Маємо системуирівнянь:

Х+у=14

{

0,16х+0,23у=2,66

З першого ріаняння: х=14-у

Підставимо у друге рівняння:

0,16(14-у) + 0,23у=2,66

2,24-0,16у+0,23у=2,66

0,07у=2,66-2,24

0,07у=0,42

у=0,42:0,07

у=6 купили листівок по 23 коп.

х=14-6=8 купили листівок по 16 копійок

Або:

Нехай купили х листівок по 16 коп., тоді по 23коп. купили (14-х) листівок.

16коп.=0,16грн., 23коп.=0,23грн

За перші листівки заплатили: 0,16х грн., а за другі 0,23(14-х) грн. За умовою:

0,16х + 0,23(14-х)=2,66

0,16х + 3,22 - 0,23х=2,66

-0,07х=2,66-3,22

-0,07х= -0,56

х= -0,56:(-0,07)

х=8 купили листівок по 16 коп.

14-х=14-8=6 купили листівок по 23 коп.