У двох кошиках 36 яблук. Із першого кошика переклали до другого два яблука, після цього в першому

кошику яблук стало 80% кількості яблук другого кошика . Скільки яблук було в кожному кошику спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Гаджиева Ева.

                                Было           Стало

1-я корзина               х                 х - 2

2-я корзина           36 - х            36 - х + 2 = 38 - х

80% = 80/100 = 8/10 = 0,8

Уравнение:

х - 2 = 0,8 · (38 - х)

х - 2 = 30,4 - 0,8х

х + 0,8х = 30,4 + 2

1,8х = 32,4

х = 32,4 : 1,8

х = 18 (ябл.) - было в первой корзине

36 - 18 = 18 (ябл.) - было во второй корзине

Ответ: по 18 яблок было в каждой корзине сначала.

Проверка:

18 - 2 = 0,8 · (18 + 2)

16 = 0,8 · 20

16 = 16