Спростити вираз:1) 12y - (x - 6)²2) (2a - 3b)² - (3a + 2b)²


Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Александра.

Відповідь:

1) 12y-x²+12x-36

2) -5a²-24ab+5b²

Пояснення:

В обох прикладах скористаємося формулою квадрату суми/різниці:

(a±b)² = a²±2ab+b²

1) 12y-(x-6)² = 12y-(x²-12x+36) = 12y-x²+12x-36

2) (2a-3b)²-(3a+2b)² = 4a²-12ab+9b²-(9a²+12ab+4b²) = 4a²-9a²-12ab-12ab+9b²-4b² = -5a²-24ab+5b²

Отвечает Романчук Сергей.

 \boxed{ {(a - b)}^{2} =  {a}^{2}  - 2ab + {b}^{2}   } \\  \boxed{ {a}^{2}  -  {b}^{2} = (a + b)(a - b) }

12y -  {(x - 6)}^{2}  = 12y - ( {x}^{2}  -  12x + 36) =  \boldsymbol{12y -  {x}^{2}  + 12x - 36}

 {(2a - 3b)}^{2}  -  {(3a + 2b)}^{2}  =  \big((2a - 3b) + (3a + 2b) \big) \big((2a - 3b) - (3a + 2b) \big) = (2a - 3b + 3a + 2b)(2a - 3b - 3a - 2b) = (5a - b)( - a - 5b) =  - 5 {a}^{2}  - 25ab + ab + 5 {b}^{2}  =  \boldsymbol{- 5 {a}^{2}  - 24ab + 5 {b}^{2} }