5. Кулі розміщено у кілька рядів за таким правилом: у першому ряду знаходиться 2 кулі, у другому —

6, у третьому 18 і т. д. З'ясуйте, у скільки рядів розміщено кулі, якщо їх загальна кількість дорівнює 728: А) 5; Г) 10; Б) 6; Д) 15. В) 9;​

Ответы на вопрос

Отвечает Дунаева Виктория.

x_1=2        =>      x_1=2

x_2=6        =>      x_1=2*3  

x_3=18      =>      x_3=6*3

..................................................

                            x_n=2*3^{n-1}

Очевидно, что получается геометрическая прогрессия:

2;6;18;54;162;...2*3^{n-1}, где  x_1=2;    q=3

Известно, что сумма n  нескольких первых членов этой прогрессии равна 728, т.е. S_n=728

S_n=\frac{x_1((1-q^n)}{1-q}

728=\frac{2*((1-3^n)}{1-3}

728=\frac{2*((1-3^n)}{-2}

728=-(1-3^n)

728=-1+3^n

3^n=728+1

3^n=729

3^n=3^6

n=6

Ответ:   Б) 6