Перший екскаватор може викопати траншею за 20 год, а другий за 16 год. Чи викопають екскаватори за

1 год спільної роботи більше ні 10% траншеї?

Ответы на вопрос

Отвечает Кисюк Анастасия.

Ответ:

Так

Пошаговое объяснение:

1-й за 1 годину викопає \displaystyle \frac{1}{20} частину траншеї

2-й за 1 годину викопає \displaystyle \frac{1}{16} частину траншеї

Разом викопають за 1 -ну годину :

\displaystyle \frac{1}{20}+\frac{1}{16}=\frac{4}{80}+\frac{5}{80}=\frac{9}{80} частину траншеї

10% - це 1/10 частина всієї траншеї

Порівняймо \displaystyle \frac{9}{80} та \displaystyle \frac{1}{10}

для цього приведемо їх до спільного знаменника - 80

\displaystyle \frac{9}{80} та \displaystyle \frac{1}{10}=\frac{8}{80}

Як бачимо \displaystyle \frac{9}{80}>\frac{8}{80}

отже екскаватори  за 1  годину сумісної роботи викопають більше ніж 10% траншеї