Знайдіть сьомий член і суму двадцяти перших членів арифметичної прогресії (An) якщо a=5, d=-3


Ответы на вопрос

Отвечает Куликова Сонечка.

Ответ:     a₇ = - 13 ;  S₂₀ = - 470 .

Пошаговое объяснение:

( aₙ ) :   a₁ = 5 ;  d = - 3 ;

      a₇ = a₁ + d( 7 - 1 ) = 5 + (- 3 )*6 = 5 - 18 = - 13 ;     a₇ = - 13 ;

  a₂₀ = a₁ + d( 20 - 1 ) = 5 + (- 3 )* 19 = 5 - 57 = - 52 ;

  S₂₀ = [ ( 5 - 52 )*20 ]/2 = - 47 * 10 = - 470 ;      S₂₀ = - 470 .

 В - дь :  a₇ = - 13 ;  S₂₀ = - 470 .