іринка прочитала книгу за 3 дні:першого дня-⅗ книги, другого-7/9 того що залишилось прочитати, а

третього дня-решту, 28 сторінок.скільки сторінок у книзі?

Ответы на вопрос

Отвечает Трусь Тимур.

Ответ:

315 сторінок всього

Пошаговое объяснение:

дня 3/5 книги

дня 7/9 залишку

дня 28 стор. (решта)

Всього сторінок ?

==========================================

РІШЕННЯ:

Нехай кількість усіх сторінок у книзі=1, тоді після того, як Іринка прочитала 3/5 сторінок першого дня, залишилось прочитати:

1)

 \\  \\ 1 -  \frac{3}{5}  =  \frac{5}{5}  -  \frac{3}{5}  =  \frac{2}{5}

частини книги.

Щоб знайти частину, яка виражена дробом від даної величини, треба величину та дробову частину помножити:

2)

 \\  \\  \frac{2}{5}  \times  \frac{7}{9} =  \frac{14}{45}

– це частина, яку прочитала Іринка Ⅱ дня.

3)

 \\  \\  \frac{2}{5}   -  \frac{14}{45}  =  \frac{2 \times 9 - 14}{45}  =  \frac{18 - 14}{45}  =  \\  \\  =  \frac{4}{45}

– це частина кгиги, яка залишилась після двох днів, і вона дорівнює 28 сторінкам.

Щоб знайти ціле по його частині, вираженим дробом, потрібно цю частину розділити на цей дріб.

Щоб розділити будьяке число на дріб, потрібно це число помножити на дріб, зворотний даної:

4)

 \\  \\ 28 \div  \frac{4}{45}  = 28 \times  \frac{45}{4}  =  \frac{28}{4}  \times 45 =  \\  \\  = 7 \times 45 = 315

це кількість усіх сторінок у книзі