Вибрати невірне перетворення. (0,5 бала) А Б В Г 6х + 5 = 2 – х; 6х + х = 2 – 5; 4 + 3х = х +1;

3х + х = 1 – 4; 3 – 5х = 6 – х; – 5х + х = – 3 + 6; 2х – 5 = 7 + х; – х + 2х = 5 + 7;

Ответы на вопрос

Отвечает Сивакова Кристина.

Відповідь:

Невірне перетворення знаходиться під варіантом Б.


Покрокове пояснення:

У всіх випадках, крім Б, перетворення відтворені правильно. Автор умови переносить певне число/параметр з однієї частини рівняння в іншу. У цей час ми не просто переносимо цифру/параметр, а до обох частин рівняння її додаємо, але з іншим знаком. Наприклад, у варіанті А виконуються такі дії:
6x + 5 = 2 - x

6x + 5 + x - 5 = 2 - x + x - 5

6x + x = 2 - 5

Отже, ми бачимо, що зробили равносильні між собою дії, додавши до обох частин рівняння одне й те саме число (числа): + х - 5.

У варіанті Б знак при х у лівій часті рівння невірний. Правильно так:
4 + 3x = x + 1

4 + 3x - x - 4 = x + 1 - x - 4

3x - x = 1 - 4