Розв'яжи задачу. Хлопчик задумав число, записав протилежне число, потім зменшив в 9 разів, від

отриманої частки відняв 7 та в результаті отримав 5. Яке число задумав хлопчик?срочно контролна​

Ответы на вопрос

Отвечает Цыбулько Алина.

Відповідь:

задумане число -21

Покрокове пояснення:

Нехай, задумане число — х.

Протилежне число — -х

Отримуємо систему:

-х-9=у, де у — отримана частка.

у-7=5

1) Знаходимо у:

у=5+7=12

2) Підставляємо значення у в перше рівняння.

-х-9=12

Звідси:

-х=21

Ділимо обидві частини рівняння на -1:

х=-21

Отвечает Свиридова Александра.

Пошаговое объяснение:

нехай задумане число - х

протилежне число - -х

отримуємо систему:

-х-9=у

(у - отримана частка)

знаходимо "у":

у=5+7=12

підставляємо значення у перше рівняння:

-х-9=12

звідси:

-х=21

ділимо обидві частини рівняння на -1:

х=-21

відповідь: задумане число -21