СРОЧНО!!!!! яке число треба додати до чисельника й відняти від знаменника дробу 8/15 щоб отримати

дріб що дорівнює 2/3

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Відповідь: розв'язання завдання додаю


Отвечает Шеленко Илья.

Відповідь:

Число, що потрібно відшукати дорівнює 1,2.

Покрокове пояснення:

Позначимо як Х число, що потрібно відшукати.

Якщо ми візьмемо дріб 8/15, та додамо до чисельника число Х, а від знаменника віднімемо Х, то ми отримаємо дріб ( 8 + Х ) / ( 15 - Х ).

Нам потрібно отримати дріб що дорівнює 2/3, ( знаменник у 3 / 2 = 1,5 разів більший за чисельник ).

Таким чином нам потрібно відшукати таке значення Х, за умови використання якого, знаменник ( 15 - Х ) буде у 1,5 рази більший за чисельник ( 8 + Х ).

( 15 - Х ) = 1,5 × ( 8 + Х )

15 - Х = 12 + 1,5Х

1,5Х + Х = 15 - 12

2,5Х = 3

Х = 3/2,5 = 6/5 = 1,2

Перевірка:

( 8 + 1,2 ) / ( 15 - 1,2 ) = 9,2/13,8 = 2/3

Потрібно розділити чисельник та знаменник на 4,6:

9,2 / 4,6 = 2

13,8 / 4,6 = 3

Все вірно.