ҮЙ ТАПСЫРМАСЫ 10 Есепті шығар. Тіктөртбұрыш пішінді бақшаның ұзындығы – 72 м, ал ені - 30 м. Осы

бақша ауданының оннан бір бөлігіне сәбіз, ал қалған бөлігіне қызылша мен орамжапырақ егілген. Егер 900 м² жерге қызылша егілген болса, онда орамжапырақ қандай ауданды алып жатыр? ОЙЛАСТЫР ОЙЫҢМЕН БӨЛІС ҰСЫН​

Ответы на вопрос

Отвечает Архипова Алина.

Ответ:

Шешуі:

72•30=2160 м²

2160•1/10=216м²(сәбіз)

2160•9/10=1944м²(қызылшы и орам.)

1944м²-900м²=1044м²(орам.)

Пошаговое объяснение:

Берілгені:

a=72м²

b=30м²

S1/10=сәбіз

S=a•b S-аудан

S•9/10 немесе S-сәбіз ((-) минус(не пиши))

Орам.=900м²

Қызыл.=?м²