Виконайте дії а) 8//23 + 5//23 - 7//23 б)34//41 -20//41 +27//41 в)6+ 5//13 Г) 4 +6//57 д) 8 7//18

+7 5//18 -4 12//18 (д це мішане число) е)13 6//10 - 5 3//10 +16 1//10

Ответы на вопрос

Отвечает Комарова Настя.

Ответ:

а) 8/23 + 5/23 - 7/23 = 6/23

б) 34/41 - 20/41 + 27/41 = 41/41 = 1 (або можна скоротити дроби за допомогою загального знаменника 41: 34/41 - 20/41 + 27/41 = (34 - 20 + 27)/41 = 41/41 = 1)

в) 6 + 5/13 = 83/13

г) 4 + 6/57 = 234/57

д) 8 7/18 + 7 5/18 - 4 12/18 = (8 + 7 - 4) + (7/18 + 5/18 - 12/18) = 11 + 0 = 11 (або можна спочатку скоротити дроби за допомогою загального знаменника 18: 8 7/18 + 7 5/18 - 4 12/18 = (8 + 7 - 4) + (7 + 5 - 12)/18 = 11 + 0/18 = 11)

е) 13 6/10 - 5 3/10 + 16 1/10 = (13 - 5 + 16) + (6/10 - 3/10 + 1/10) = 24 + 4/10 = 24.4 (або можна спочатку скоротити дроби за допомогою загального знаменника 10: 13 6/10 - 5 3/10 + 16 1/10 = (13 - 5 + 16) + (6 - 3 + 1)/10 = 24 + 4/10 = 24.4)