(10 4/5-2 11/15)-(1 6/11+2 5/11)= Допоможіть будь ласка І напишіть як ви цей приклад рішали


Ответы на вопрос

Отвечает Ухта-виктори Ооо.

Відповідь:

4 1/15

Покрокове пояснення:

(10 4/5-2 11/15)-(1 6/11+2 5/11)= переводимо в неправильну дріб, так легше буде робити розрахунки= (54/5 - 41/15) - (17/11 + 27/11)= потім знаходимо  НСК (найменше спільне кратне) перших скобок та других= ( (54*3 - 41*1)/15) - (( 17*1 + 27*1)/11) = ((162-41)/15) - ((17+27)/11)= 121/15 - 44/11 =  121/15 - 4 (4 отримали 44/11=4) =   121/15 - 60/15  (60/15 = 4, це щоб знали звідки взялась ця дріб)  = (121*1 - 60*1)/15 = 61/15= 4 1/15