Скільки цілих чисел розташовано на кординатній прямій між числами -24 і 26. Чому дорівнює їхня сума


Ответы на вопрос

Отвечает Василевич Аня.

На координатній прямій між числами -24 і 26 знаходяться 51 ціле число, включаючи самі числа -24 та 26. Їх сума дорівнює -24 + (-23) + (-22) + ... + 24 + 25 + 26. Це можна скласти у вигляді суми арифметичної прогресії і використати формулу суми арифметичної прогресії:

S = n*(a1 + an)/2,

де S - сума елементів прогресії, n - кількість елементів, a1 - перший елемент, an - останній елемент.

Знаходимо кількість елементів прогресії: n = 26 - (-24) + 1 = 51.

Перший елемент: a1 = -24.

Останній елемент: an = 26.

Підставляємо значення у формулу:

S = 51*(-24 + 26)/2 = 51*1 = 51.

Отже, на координатній прямій між числами -24 і 26 розташовано 51 ціле число, а їхня сума дорівнює 51.