Розкладіть на множники вираз: a)x(a+b)-a-b; б)x(m+n)-7m-7n; в)ax-2a+3x-6; г)2mx-3m-4x+6;


Ответы на вопрос

Отвечает Сытник Александр.

Привіт! Мене звати Santoru, ось відповідь на твоє запитання.

a)

x(a + b) - a - b

= xa + xb - a - b

= xa - a + xb - b

= a(x - 1) + b(x - 1)

= (a + b)(x - 1)

Отже, вираз розкладається на множники (a + b)(x - 1).

б)

x(m + n) - 7m - 7n

= xm + xn - 7m - 7n

= m(x - 7) + n(x - 7)

= (m + n)(x - 7)

Отже, вираз розкладається на множники (m + n)(x - 7).

в)

ax - 2a + 3x - 6

= a(x - 2) + 3(x - 2)

= (a + 3)(x - 2)

Отже, вираз розкладається на множники (a + 3)(x - 2).

г)

2mx - 3m - 4x + 6

= m(2x - 3) - 2(2x - 3)

= (m - 2)(2x - 3)

Отже, вираз розкладається на множники (m - 2)(2x - 3).